LU 75. zinātniskās konferences Ķīmijas sekcijas sēdes notiks 10. februārī

LU 75. zinātniskās konferences ietvaros 10. februārī Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1 notiks trīs Ķīmijas sekcijas sēdes.

Plenārsēde 702. telpā 10:30 un divas sekciju sēdes: Organiskās ķīmijas sekcija 223. telpā 12:00 un Fizikālās un analītiskās ķīmijas sekcija 702.telpā 1. daļa 8:30-10:00 un 2. daļa 12:00.

Plenārsēdē uzstāsies mūsu viesis Dr. Pauls Hodgkinsons (Durham University) - cietvielu kodolmagnētiskās rezonanses (KMR) spektroskopijas grupas vadītājs, kura galvenie pētījumu virzieni pēdējos gados ir saistīti ar informācijas iegūšana par mazmolekulāru vielu, īpaši farmaceitiski aktīvo vielu, kristālisko struktūru un molekulāro dinamiku, izmantojot dažādas zināmas un izstrādājot jaunas cietvielu KMR spektroskopijas metodes. Iegūto rezultātu interpretācijā un analīzē papildus tiek izmantotas dažādas molekulārās modelēšanas metodes. Dr. Hodgkinsons veic arī neorganisko sistēmu struktūras un dinamikas pētījumus, izmantojot dažādas cietvielu KMR spektroskopijas metodes.

Konferences plenārsēdē uzstāties ir aicināta arī jaunā Viļņas Universitātes profesore Inga Čikotiene. Viņas pētniecības joma ir organiskā sintēze, un referāta tēma ir saistīta ar funkcionalizētu alkīnu iekšmolekulārām un starpmolekulārām pārvērtībām. Kopā ar profesori Organiskās ķīmijas sekcijas sēdē savus pētījumus prezentēs arī Viļņas Universitātes studenti.

Divi referāti plenārsēdē būs veltīti arī Latvijas Universitātes pētījumiem ķīmijas un materiālzinātņu jomā.

Vienu no pētījumiem prezentēs Kwanele Kenene, Durbanas Universitātes (Dienfidāfrika) maģistrantūras studente, kura ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros izstrādā maģistra darbu LU Ķīmijas fakultātē sadarbībā ar LU Ķīmiskās fizikas un Atomfizikas un spektroskopijas institūtiem. K.Kenenes pētījumu tēma ir saistīta ar nanostrukturētu ZnO sintēzi, to īpašību izpēti un izmantošanu fotoelektroķīmisku sensoru sistēmu veidošanai.

Sēdes noslēgumā plānots LU asociētā profesora Guntara Vaivara referāts par inovatīvu funkcionalizētu vai ķīmiski modificētu materiālu izstrādi un jaunu analītisko pētīšanas metožu izveidi.

 

Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 07 februāris 2017 00:08
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi LU 75. zinātniskās konferences Ķīmijas sekcijas sēdes notiks 10. februārī