Konference par kūdru un sapropeli

31. janvārī Latvijas Universitāte sadarbībā ar Latvijas Kūdras asociāciju organizē plašu konferenci par Latvijas dabas resursiem - kūdru un sapropeli – “Kūdra un sapropelis - ražošanas, zinātnes un vides sinerģija resursu efektīvas izmantošanas kontekstā”.

Informatīvi bagātajā konferencē ikviens interesents varēs gūt plašu priekšstatu par mūsu valsts nacionālo bagātību kūdru un sapropeli. Ar savām zināšanām un pieredzi dalīsies gan kūdras ieguves nozares pārstāvji, gan zinātnieki un pētnieki.

Uzsākta laba sadarbība  starp zinātni un tautsaimniecības pārstāvjiem,” atzīst Latvijas Kūdras asociācijas valdes locekle Ingrīda Krīgere. “Tikai kopīgi darbojoties, zinātne var sniegt vērtīgu un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un radīt reāli izmantojamus un nepieciešamus produktus. Mums visiem ir ļoti svarīgi, lai zinātne darbotos Latvijas attīstības labā un īstenotu dzīvē īstenojamus projektus.”

Konference tiek organizēta Latvijas Universitātes 75. zinātniskās konferences ietvaros, vadītāji – koordinatori prof. Māris Kļaviņš un asoc prof. Laimdota Kalniņa.

Konference - vērojama arī TIEŠRAIDĒ šeit.

Konferencē varēs uzzināt par kūdras nozari un tās izaicinājumiem, kūdras atradņu datu analīzi, par ieteikumiem stratēģijas dokumentu sagatavošanā, degradēto kūdrāju ilgtspējīgu apsaimniekošanu, SEG emisijām mitrājos, aizsargājamo purvu inventarizācijas rezultātiem, rekultivācijas pasākumiem, kūdras īpašībām un izmaiņām dabas un cilvēku ietekmē, purvu izpēti un daudziem citiem jautājumiem.

Lai atbildīgi un ilgtspējīgi izmantotu mūsu dabas resursus, ir jāizvērtē visi aspekti -  vides, sociālie,  ekonomiskie, un šajā jomā mums lielu ieguldījumu var sniegt zinātne, veicot nozarei nepieciešamos un svarīgos pētījumus.

Arī Latvijas Universitātes profesors Māris Kļaviņš uzsver sekmīgu sadarbību tautsaimniecībai nozīmīgu un fundamentāli aktuālu pētījumu veikšanai.

Konference notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulv. 19, 31. janvārī no plkst.10.00 līdz plkst. 17.00.  Dalība konferencē ir bez maksas.

Lasīts 1459 reizes Pēdējo reizi rediģēts Pirmdiena, 30 janvāris 2017 21:55
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Konference par kūdru un sapropeli