Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdbalvas 2017. gadā

Apstiprināts balvu ekspertu komisiju lēmumus un piešķirtas vārdbalvas jaunajiem zinātniekiem.

Mārtiņa Straumaņa un Alfrēda Ieviņa balva ķīmijā - Mg. Rihardam Aleksim (LU 1. kursa doktorants) par darbu "Lunasīna struktūras pētījumi, izmantojot KMR spektroskopiju" (vad. Dr. chem. K. Jaudzems).

Emīlijas Gudrinieces balva ķīmijas tehnoloģijā - Mg. Agnesei Stikutei (SIA "Vides audits" ķīmiķe - analītiķe)  par darbu "No elementorganiskajiem savienojumiem iegūtu alilsulfinātu izmantošana organiskajā sintēzē" (vad. LZA īst. loc. M. Turks).

LZA balva jaunajiem zinātniekiem - Dr.chem. Guntai Kunakovai (LU ķīmiskās fizikas institūta pētniece, Čalmera tehniskās universitātes pēcdoktorante)  par darbu "Elektronu transports bismuta halkogenīdu nanovadu virsmas slānī un tilpumā" (vad. Dr.chem. D. Erts, prof. F. Lombardi) un Mg. Sindijai Bričai (LU Ķīmijas fakultātes pētniece)  par darbu "Jaunu virsmas aktīvo vielu sintēze un raksturošana" (vad. LZA īst.loc. A. Zicmanis).

Lasīts 1294 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 21 janvāris 2017 21:42
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Latvijas Zinātņu akadēmijas vārdbalvas 2017. gadā