Iznākusi grāmata par Ķīmijas fakultātes dibinātāju docentu Gunāru Slaidiņu

Šā gada septembrī LU Akadēmiskais apgāds sērijā Latvijas Universitātes zinātnieki izdevis grāmatu „Docents Gunārs Slaidiņš. Biobibliogrāfija”.

Grāmata veltīta gan Ķīmijas fakultātes dibinātājam un pirmajam dekānam, Fizikālās ķīmijas katedras izveidotājam un pirmajam vadītājam docentam Gunāram Slaidiņam, gan arī Fizikālās ķīmijas katedras 50 gadu jubilejai.

Grāmatā sniegts Gunāra Slaidiņa īss biogrāfijas apraksts, norādot viņa dzīves svarīgākos posmus un laikmeta radīto apstākļu ietekmi uz tiem. 1964. gadā viņš nodibināja Ķīmijas fakultāti, bet 1966. gadā izveidoja Fizikālās ķīmijas katedru. Izdevuma sastādītāja Mg.chem. Anita Kalniņa. 

Doc. G. Slaidiņš bija izcils zinātnes organizators un pēc Fizikālās ķīmijas katedras izveidošanas intensīvi attīstīja elektroķīmijas zinātnisko virzienu, balstoties uz plašo sadarbību ar citām augstskolām un zinātniskajiem institūtiem. Bibliogrāfija sniedz plašu ieskatu par veiktajiem pētījumiem un iegūtajiem rezultātiem, parāda jauno elektroķīmijas speciālistu izaugsmi no studentu zinātniskā darba entuziastiem līdz disertācijas aizstāvēšanai, tiem vēlāk kļūstot par katedras pasniedzējiem vai zinātniskiem līdzstrādniekiem. Ar lielu aizrautību viņš popularizēja ķīmiju arī skolu jaunatnes vidū.

G.Slaidiņš bija cilvēks ar apbrīnojamām darba spējām un plašu interešu loku. Grāmatā pievienotā fotogalerija ļauj izsekot Gunāra Slaidiņa mērķtiecīgajai darbībai, veidojot Ķīmijas fakultāti un attīstot Latvijā jaunu zinātnes virzienu, aktīvi iesaistoties arī katedras, fakultātes un universitātes sabiedriskajā dzīvē. Laikabiedru un bijušo audzēkņu atmiņas liecina par G. Slaidiņa cilvēcisko būtību, par ko viņu cienīja gan studenti un kolēģi, gan citi laikabiedri.

Arī pēc docenta Gunāra Slaidiņa pēkšņās aiziešanas viņa piemiņa tiek saglabāta gan rakstu liecībās, gan īpašās piemiņas zīmēs.

Šogad 26. novembrī  Fizikālās ķīmijas katedra atzīmē savu piecdesmit gadu jubileju un piemin arī tās izveidotāju un attīstītāju docentu Gunāru Slaidiņu, kas bija izveidojis radošu un sabiedriski aktīvu kolektīvu. Jubilejas pasākuma ietvaros notika arī grāmatas prezentācija. 

Docents Gunārs Slaidiņš (1934 – 1980)

LU Ķīmijas fakultātes mājas lapa

Lasīts 1429 reizes Pēdējo reizi rediģēts Svētdiena, 08 janvāris 2017 19:18
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Iznākusi grāmata par Ķīmijas fakultātes dibinātāju docentu Gunāru Slaidiņu