LR1 raidījums «Darbu sācis Rīgas Stradiņa Universitātes izveidotais Nukleārās medicīnas centrs»

Darbu sācis Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) izveidotais Nukleārās medicīnas centrs. Sadarbībā ar RSU Onkoloģijas institūtu tā uzdevums būs piedāvāt pacientiem jaunu, Latvijā nebijušu vēža diagnostiku.

Nukleārās medicīnas centrā onkoloģisko un citu slimību diagnostikai tiek izmantota pozitronu emisijas tomogrāfijas un datortomogrāfijas (PET/ CT) metode, kas pašlaik ir precīzākā vēža diagnostikas metode. Līdz ar jaunā centra atklāšanu, arī Latvijā ir pieejami izmeklējumi, kurus līdz šim vēža slimnieki devās veikt uz ārvalstīm.

19. maijā raidījumā “Zināmais nezināmajā” par nukleāro medicīnu un jaunatklāto centru, saruna raidījumā Zināmais nezināmajā. Raidījuma viesi RSU rektors, profesors Jānis Gardovskis un Nukleārā medicīnas centra "Medvision" Medicīnas departamenta direktore, ārsts radiologs-diagnosts Marika Kalniņa.

Raidījuma sākums 10:07

Noklausīties raidījuma ierakstu

Lasīts 1298 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 19 maijs 2016 09:58
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi LR1 raidījums «Darbu sācis Rīgas Stradiņa Universitātes izveidotais Nukleārās medicīnas centrs»