Internacionālas muzikālās pirotehniķu sacensības "PyroPower" (papildināts)

Šī gada 14. maijā Rīgā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē notiks starptautiskas ugunotāju sacensības.

Visā pasaulē šādas sacensības un festivāli tiek rīkoti regulāri, iezīmējot tūrisma sezonas sākumu vai slēgšanu, kādu objektu vai pilsētu gadskārtas, kas ir izveidojušās par neatņemamu tradīciju. Pasaulē aizvien plašāk attīstās īpašs tūrisma paveids – uguņošanu tūrisms, kas seko līdzi pasaulē notiekošām uguņotaju sacensībam, festivāliem, un veicina makro konkurenci un kvalitātes izaugsmi.

Reti kurš apzinās, cik plašas ir uguņošanas priekšnesuma iespējas. Katrā valstī ir atšķirīgas uguņošanas tradīcijas un paņēmieni.

Pasākums tiek veidots, kā ģimenes pasākums ar mērķi ģenerēt lielu pozitīvisma lādiņu.

Šogad sacensību dalībnieki ir  BLIKAS UAB, Lietuva, ILUTULESTIKU KESKUS ARNIKA, Igaunija un SPOL. SR. O. PRIVATEX PYRO, Slovākija. Visas uguņotāju kompānijas ir ar vairāk kā 20 gadu pieredzi, izcīnījušas godalgotas vietas pasaules čempionātos Vācijā, Monako, Francijā.

Sacensībās katra komanda izrādīs 7 minūšu garu, ar mūziku sinhronizētu priekšnesumu, no visa kopējā priekšnesuma laika 1.5 minūtes ir tautas izvēlēts muzikālais materiāls- Instrumenti “Zemeslodes”. Priekšnesumu vērtē (30% publikas vērtējums un 70% Žūrijas vērtējums).

Žūrija sastāv no nozares profesionāļiem un sabiedrības pārstāvjiem, kas izprot uguns dabu.

Ir paredzēta publikas simpātiju balva un festivāla balvas.

Vasaras brīvlaiks vairs nav aiz kalniem, atrakciju un radošo darbnīcu veidā, Latvijas glābēju asociācija atgādinās par drošību pie un uz ūdens, Inspektors Muris un Rūdis atgādinās par drošību uz ielas, Centrālie sadales tīkli par elektodrošību .

Pasakumu iesildīs “Dzelzs Vilks” un “Pērkons”. Grupas  gatavo kopīgu pārsteigumu. Tiks atskaņoti ugunīgi gabali. Deju grupa “Dzirnas” vērps ugunīgus soļu rakstus. Uguns skulptors Aleksejs atmodinās uguns dabu balsu apkoposanas laikā.

Uguņošanas sacensību dienu noslēgs15 gadīgā uguņošanas dizaina juniora Nila un viņa tēva, ar vairak ka 30 gadu pieredzi uguņošanu un specefektu jomā, uguņošanas seniora uguns duelis.

Lasīts 1244 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 17 maijs 2016 22:59
Mihails Gorskis

Projekta vadītājs un zinātniskais redaktors

Mājas lapa: www.kimijas-sk.lv E-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Pieslēdzieties, lai rakstītu komentārus
Aktīvā pozīcija: Sākumlapa Ķīmijas jaunumi Internacionālas muzikālās pirotehniķu sacensības "PyroPower" (papildināts)